Op de Excellent Dressage Sales veranderden zes paarden voor meer dan een ton van eigenaar, waaronder ook de NRPS-gefokte Hexagon's Grandville (Hexagon's Louisville x Rubiquil), die met Dirk-Jan van de Water en eerder met Yasmin Yom Tov op internationaal Grand Prix-niveau uitkwam.
Het bijzondere aan Hexagon’s Grandville is dat hij de zesde generatie NRPS is gefokt, en dat zijn vierde moeder een ponymerrie was. Hij stamt van Hexagon's Louisville x Rubiquil x Candy Surprice x Amethist uit Apolientje NPA ster (Apollo x Aatik ox x Dahman ox, Welsh moederlijn). De vosmerrie Apolientje had de stokmaat van 1.43m en werd in 1978 geboren in Vilsteren bij de fokker G.J. Herbrink. Apolientje bracht vier pony nakomelingen, alle met Apollo als vader (dus inteelt, want Apolientje is zelf een Apollo-dochter) en daarna nog twee dochters en twee zonen van rijpaardhengsten, die direct ook uitgroeiden tot rijpaarden van rond de 1.60m. Een daarvan was Surprice Star, de tweede moeder van Hexagon’s Grandville, die de stokmaat van 1.65m liet noteren. De moeder van Grandville, Rubicanstar, meet ook 1.65m. Haar zoon Hexagon’s Grandville, gefokt door mw. J.C.M. Jacobs, heeft de stokmaat 1.78m!
Met Dirk-Jan van de Water groeide de nu 14-jarige ruin naar de Grand Prix en werd van 2021 tot en 2023 uitgebracht door Yazmin Yom Tov, de dochter van eigenaresse Arie Yom Tov. Eind 2023 nam Van de Water de teugels weer over en vervolgens kwamen ze nog in actie op de wereldbekerwedstrijd in Gothenburg en op The Dutch Masters.
En nu heeft Grandville als schoolmaster voor 160.000 euro een nieuwe eigenaar gekregen.
Drie andere NRPS’ers die in deze veiling werden verkocht, zijn de goedgekeurde hengsten Willem Normandi (€ 120.000), Love Just Mickey (€ 70.000) en de 3-jarige Fynn Romance (€ 30.000).
Met een opbrengst van 250.000 euro is de KWPN’er DC-10 (Dynamic Dream x Escolar) de veilingtopper geworden.