D’Joep wint zilver op NK U25

zondag 1 juni

D’Joep wint zilver op NK U25

EXLOO – De ontknoping van het Nederlands kampioenschap U25 beloofde voorafgaand aan de kür al een spannende strijd te gaan worden, aangezien de verschillen in de top van het klassement minimaal te noemen waren. Kim Noordijk lag met de NRPS-goedgekeurde hengst D’Joep (v. Desperado, fokker Jurgen van der Meijden) lange tijd op goudkoers.

Na de Intermédiaire II en de Grand Prix ging Kim Noordijk aan de virtuele leiding met 139,692%. Kim en D’Joep waren winnaars van de Intermédiaire II (70.931%). In de Grand Prix U25 (2e met 68.761%) hoefden ze alleen Thalia Rockx met Golden Dancer de la Fazenda (v. Bretton Woods) voor zich te dulden.

In het laatste onderdeel van het kampioenschap, de kür op muziek, wist de uiteindelijke Nederlands kampioene Kris de Vries met Jillz la Grande (v. Charmeur) een aardig gat te slaan naar haar concurrentie. Met een persoonlijk record van 76,630% pakte ze twee procent op Kim. Die stuurde D’Joep eveneens naar een persoonlijk record: 74,690%. 

Het verschil tussen Kris (214,941%) en Kim (214,382%) was uiteindelijk minimaal, maar het was dus eerstgenoemde die er met de eindtitel vandoor ging, en Kim kreeg het zilver omgehangen.

Naast de Nederlandse titelstrijd gold Exloo ook als tweede EK-observatie voor de jeugd, dus Kim en D'Joep hebben goede papieren!

(bron: horses.nl)


Tagged horses: D'JOEP


Terug