ABOP Noord: iedereen geslaagd

zondag 14 september

ABOP Noord: iedereen geslaagd

BEILEN – Gisteren was er voor de leden van de regio Noord gelegenheid om een ABOP te rijden bij Manege De Stroomruiters. Alle vier deelnemers zijn geslaagd en de hoogste score kwam op naam van de ponymerrie Omira Emelwerth (v. FS Numero Uno) gereden door David Derksen: 42,5 punten!  Daarnaast is de ponymerrie Champ of Daily JVDB keur geworden. De beoordeling was in handen van Bart Waninge en Edwin Langevoort.

Omira Emelwerth kreeg voor alle onderdelen 8,5. In stap vielen de ruimte en het lichaamsgebruik op, en in draf het vlijtige achterbeen. In galop laat de merrie zich goed sluiten. Ze werd gefokt door Monica Groothuis uit Vogelenzang’s Carlijn (Orchard Red Prince x Orchard Boginov, Welsh Upperten-stam), ook de moeder van de aangewezen hengst Cosmo’s Paradiso Emelwerth (v. Cosmo Callidus NRW). Zijn 6-jarige halfzus werd keurig voorgesteld door David Derksen.

Ook de rijpaardmerrie Grande Black Art voorl. keur (v. Toto Jr.) scoorde goed met 41,5 pnt. De 6-jarige volle zus van de NRPS-gefokte en bij NRPS en KWPN goedgekeurde hengst Hexagon’s Gorgeous Black Art (mv. Rubiquil x Jazz) werd goed opgeleid en in de ABOP netjes voorgesteld door fokker en eigenaresse Karin Visser, die haar ook in de sport uitbrengt. Voor de drie basisgangen kreeg ze achten en voor de geschiktheid 8,5. Een merrie met een goede beentechniek, veel houding en voldoende balans.

De 1.41m hoge My Sweet Lilly voorl. keur (Dating AT x Hesselteich’s Golden Dream, fokker fam. Blässing) van Annelies Hammink kreeg 37,5 pnt, met daarbij een 8 voor de galop. Daarin maakt ze goed gebruik van het achterbeen en beweegt mooi door het lichaam. In het algemeen laat de 5-jarige merrie zich goed rijden en werd netjes voorgesteld door Merle Franke.

Ook geslaagd met 37,5 is Champ of Daily JVDB (v. FS Champion de Luxe) onder het zadel van Lieke Slotboom. Deze 6-jarige merrie (stm. 1.48m) kreeg voor alles 7,5 en aangezien ze vorig jaar een eerste premie veulen heeft gebracht en al voorlopig keur was, is ze hiermee ook keur geworden. Ze werd gefokt door Jessica van den Berg uit de keurmerrie Ilonka van de Steegeind (Isarco x Ismaël ox, NRPS Jolanda van de Pandarosa-merrielijn), en is eigendom van de fam. Slotboom.

Fotograaf: Irma Leenman


Tagged horses: CHAMP OF DAILY JVDB GRANDE BLACK ART MY SWEET LILLY OMIRA EMELWERTH


Terug